Nasz zespół Dorota Szewczuk

Dorota Szewczuk

  • Online
  • Warszawa - Mokotowska
  • Psycholog sportu
  • Konsultacja psychologiczna
  • Psychoterapia online
  • Coaching
  • Zaburzenia lękowe
  • Zaburzenia depresyjne
Umów się na wizytę

Biografia

Psycholog, psycholog sportu, coach

Jestem psychologiem, dyplomowanym coachem oraz certyfikowanym coachem w podejściu Zen Coachingu. Pracuję w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach (Solution Focused Brief Therapy (in English/online)). Psychologię ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jestem absolwentką studiów podyplomowych Coaching Profesjonalny w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyłam Studium Trenera Zmiany oraz Coaching Grupowy i Zespołowy w szkole NOVO. Ukończyłam również szkolenie I oraz II stopnia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkolenie metodą Kids Skills. Dam radę! Jestem z Ciebie dumny! (CTSR). Aktualnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Prowadzę sesje indywidualne z osobami, które zmagają się z kryzysami emocjonalnymi, z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, nadmiernym stresem oraz napięciem. Wspieram osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mają trudności z nawiązaniem lub utrzymaniem satysfakcjonujących relacji, cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości. Pracuję m.in. z osobami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowym, zaburzeniami depresyjnymi, zaburzeniami adaptacyjnymi. W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna oparta na akceptacji, szacunku i zaufaniu.
Ponadto jestem absolwentką studiów podyplomowych z Psychologii Sportu w nurcie sportu pozytywnego na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jako psycholog sportu pracuję z zawodnikami m. in. nad prawidłową komunikacją, budowaniem pewności siebie, zwiększaniem koncentracji uwagi, zarządzaniem emocjami, radzeniem sobie ze stresem oraz innymi aspektami wpływającymi na poziom optymalizacji przygotowania mentalnego w sporcie. W swojej pracy kieruję się podejściem pozytywnego zaangażowania w sport.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), Sekcji Psychologii Sportu oraz European Network of Young Specialists in Sport Psychology (ENYSSP) – europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego specjalistów w dziedzinie psychologii sportu. Regularnie uczestniczę w licznych szkoleniach, kursach, warsztatach i konferencjach w kraju i za granicą poszerzając swoją wiedzę i rozwijając warsztat pracy.
Konsultacje prowadzę w języku polskim oraz angielskim.

WYKSZTAŁCENIE

– Laboratorium Psychoedukacji, Studium Psychoterapii – – w trakcie czteroletniego szkolenia
– CTSR, Szkolenie TSR I oraz II stopień
– CTSR, Szkolenie metodą Kids Skills. Dam radę! Jestem z Ciebie dumny!
– Uniwersytet SWPS, Psychologia sportu – w nurcie Sportu Pozytywnego
– Szkoła Coachingu Grupowego i Zespołowego NOVO
– Studium Trenera NOVO, Trener zmiany
– Akademia Leona Koźmińskiego, Coaching profesjonalny
– Akademia Leona Koźmińskiego, Zarządzanie Ludźmi w Firmie
– Uniwersytet SWPS, Społeczna Psychologia Informatyki i Komunikacji
– Kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – organizowany przez Polski Instytut Mindfulness
– Roczny Trening Zen Coachingu – prowadzony przez Tine Vindelov & Kare Landfald
– Focusing zorientowany na relacje wewnętrzne – prowadzony przez Barbara McGavin (The British Focusing Association)