Psychoterapia online

Psychoterapia online

Na czym polega psychoterapia online?

Psychoterapia polega na wspólnej pracy specjalisty oraz pacjenta w celu polepszenia stanu psychicznego pacjenta. Psychoterapia w formie online pozwala na tego typu spotkania w nowej formie – za pomocą programu do rozmów przez internet takich jak Skype, Zoom czy FaceTime. Specjalista łączy się z pacjentem o wyznaczonej wcześniej porze. Dzięki temu mamy możliwość uczestniczenia w terapii z każdego miejsca na ziemi.

Kiedy psychoterapia online jest potrzebna?

Psychoterapia w formie online skierowana jest przede wszystkim do osób doświadczających trudności o naturze psychologicznej, które:

  • mieszkają za granicą a chcę psychoterapię w języku ojczystym
  • cierpią na fobie, które uniemożliwiają im się przemieszczać
  • chcą skorzystać z pomocy psychoterapeuty, ale nie mają możliwości dojechać na wizytę stacjonarnie
  • często podróżują
  • mają małe dzieci i nie mogą przyjechać na spotkanie
  • pragną oszczędzić czas na przejazdy
  • są niepełnosprawne
  • objęte są kwarantanną

Jaka jest różnica między psychoterapeutą online a  psychologiem? 

Psychoterapeuta jest osobą, która za pomocą technik oddziałuje na pacjenta, aby mógł dokonać zmiany i poczuć się lepiej . Aby stać się psychoterapeutą trzeba wpierw ukończyć studia magisterskie a następnie dodatkowo ukończyć 4 lub 5 letnią szkołę psychoterapii. Końcówka online u psychoterapeuty oznacza jedynie pracę zdalną, za pomocą programów do komunikowania się za pośrednictwem internetu.

Psycholog ukończył studia magisterskie z zakresu psychologii, która obejmuje szeroki wachlarz dziedzin. Psycholog kliniczny jest specjalistą, w rozumieniu osób z trudnościami natury psychologicznej. Może pomagać w formie wsparcia psychologicznego, konsultacji psychologicznej. Dostępy jest równiej w naszej poradni w formie online. Więcej na ten temat w linku.

Efektywność psychoterapii online

Efektywność psychoterapii online została potwierdzona licznymi badaniami, a także setkami zadowolonych klientów, którzy z takiego rodzaju pomocy korzystali. Obecnie technologia pozwala na komunikację niewiele różniącą się od tej tradycyjnej. Dzięki niej  możemy obserwować mimikę drugiej osoby, widzieć jej gesty, utrzymywać kontakt wzrokowy, wszystko odbywa się w czasie bieżącym. Relacja między klientem a psychoterapeutą nawiązana podczas psychoterapii online jest tak samo głęboka i ważna, jak ta nawiązana podczas spotkań w rzeczywistości. 

Czym  różni się psychoterapia online od tradycyjnej terapii w gabinecie?

Tak naprawdę jedyną różnicą jest to, że znajdujecie się w dwóch różnych miejscach, każdy po swojej stronie kamery. Dobre łącze internetowe zapewni jednak jakość  dźwięku i obrazu. Dzięki czemu komunikacja będzie niemal tak samo dobra, jak w trakcie spotkania na żywo.

Istotne jest także, by psychoterapia online była traktowana przez pacjenta tak samo poważnie, jak tradycyjne spotkanie w gabinecie.  By w pełni móc skorzystać z takiej formy pomocy, warto na czas spotkania terapeutycznego znaleźć miejsce wyciszone i oddalone od innych. Tak, aby nic nie zakłócało spokoju potrzebnego do terapii. Oczywistym jest, że nie należy w trakcie rozmowy np. przeglądać wiadomości, korzystać z komputera w celu innym niż kontakt z terapeutą. Warto potraktować psychoterapię przez Internet w taki sam sposób, gdyby odbywała się twarzą w twarz.

Czy mogę potem przenieść się do gabinetu?

Psychoterapia online może być w późniejszym okresie terapii przeniesiona do gabinetu. Bardzo często jest  sukcesywnie prowadzona internetowo do końca psychoterapii, dając równie  rezultaty, jak psychoterapia w gabinecie. Jeśli wolisz porozmawiać o swoich problemach z zacisza domowego z pewnością psychoterapia online Ci to ułatwi. Warto wybrać specjalistę, który przyjmuje zarówno stacjonarnie jak i online. Dzięki temu będziemy mogli zmienić terapię na stacjonarną, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Gdzie rozmawiać online?

Do przeprowadzenia spotkania najlepiej wybrać spokojnie, ciche miejsce, które zapewnia pełną prywatność. Najczęściej pacjenci łączą się ze specjalistami z domu, jednak część potrafi rozmawiać z samochodu lub pustego biura. Ważne jest, aby mieć dobre połączenie internetowe oraz kamerka z mikrofonem– może to być Twój komputer, laptop, a nawet telefon. Nie ma także przeszkód, byś psychoterapię online odbył w innym miejscu niż dom – może wolisz być w kawiarni, w biurze podczas przerwy na lunch czy też innym spokojnym miejscu, gdzie możesz się skupić, pozbierać myśli, pobyć sam na sam z psychoterapeutą. 

Jeśli  masz wątpliwości, czy psychoterapia online jest dla Ciebie skontaktuj się z nami. Podczas pierwszej darmowej konsultacji pomożemy w wyborze psychoterapeuty online oraz rodzaju terapii.  Psychoterapeuci online dostępni jest do Państwa dyspozycji w naszej poradni codziennie w  godzinach od 7:00-22:00. 

Kolejny krok

KROK 1

Umów darmową wizytę
Psychoterapia online
psychoterapia online
Psychoterapia online

Zapraszamy na darmową konsultację.

Aby umówić się na spotkanie prosimy o kontakt pod numerem: 736 009 090
lub pisząc wiadomość na adres e-mail: kontakt@psychocare.pl.

Kolejny krok

KROK 2

zapłać online
Psychoterapia online

Podczas pierwszej rozmowy pomożemy w doborze odpowiedniej formy terapii.
Specjalista dobierze odpowiednie podejście terapeutyczne w odpowiedzi na potrzeby pacjenta.
Rozmowa wstępna trwa około 10-20 minut.
Mogą się Państwo skonsultować z nami telefonicznie bądź poprzez Skype.

Psychoterapia online

KROK 3

Rozpoczynamy spotkania
Psychoterapia online

Ostatnim krokiem w procesie zmiany jest rozpoczęcie spotkań z dobranym uprzednio specjalistą. Spotkania odbywają się przeważnie raz w tygodniu.
Długość terapii zależna jest od wielu czynników takich jak : nasze indywidualne predyspozycje, podejście terapeutyczne, zasoby terapeuty.

Psychoterapia online

sprawdź dostępne terminy