Psychoterapia online

Kolejny krok

KROK 1

Umów darmową wizytę
Psychoterapia online

Zapraszamy na darmową konsultację.

Aby umówić się na spotkanie prosimy o kontakt pod numerem: 736 009 090
lub pisząc wiadomość na adres e-mail: kontakt@psychocare.pl.

Kolejny krok

KROK 2

zapłać online
Psychoterapia online

Podczas pierwszej rozmowy pomożemy w doborze odpowiedniej formy terapii.
Specjalista dobierze odpowiednie podejście terapeutyczne w odpowiedzi na potrzeby pacjenta.
Rozmowa wstępna trwa około 10-20 minut.
Mogą się Państwo skonsultować z nami telefonicznie bądź poprzez Skype.

Psychoterapia online

KROK 3

Rozpoczynamy spotkania
Psychoterapia online

Ostatnim krokiem w procesie zmiany jest rozpoczęcie spotkań z dobranym uprzednio specjalistą. Spotkania odbywają się przeważnie raz w tygodniu.
Długość terapii zależna jest od wielu czynników takich jak : nasze indywidualne predyspozycje, podejście terapeutyczne, zasoby terapeuty.

Psychoterapia online

sprawdź dostępne terminy

Psychoterapia online

 

Jeśli czujesz, że problemy Cię przerastają, nie umiesz poradzić sobie ze swoimi emocjami, chciałbyś z kimś porozmawiać, poczuć się lepiej psychicznie oraz fizycznie – umów się na konsultację z psychoterapeutą. Nie czekaj, Twoje problemy nie rozwiążą się same- zrób pierwszy krok do przodu już teraz i dokonaj zmiany poprzez zapisanie się na wizytę.

A może już zdecydowałeś, że chciałbyś skorzystać z pomocy psychoterapeuty, ale obawiasz się, że dojazdy na umówione wizyty zajmą Ci zbyt wiele czasu, który mógłbyś przeznaczyć na coś innego? Masz wypełniony po brzegi grafik i kolejna godzina przedzierania się w korkach przez zatłoczone miasto nie wchodzi w grę? A może mieszkasz w innym kraju i bariera językowa nie pozwala Ci na pełne korzystanie z miejscowej pomocy psychologicznej? Psychoterapia on-line została stworzona na potrzeby właśnie takich osób, jak Ty! Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dostosowujemy się do ich możliwości, a także idziemy z duchem czasu.

Psychoterapia on-line zaoszczędza czas klienta, który z różnych przyczyn nie może uczestniczyć w spotkaniu w gabinecie. Internetowy kontakt z psychoterapeutą znacznie ułatwia odnalezienie czasu na psychoterapię w naszym harmonogramie dnia, gdyż musimy wygospodarować minuty tylko na samą psychoterapię, wykluczając czas przyjazdu do gabinetu oraz powrotu do domu.

Efektywność psychoterapii on-line została potwierdzona licznymi badaniami, a także setkami zadowolonych klientów, którzy z takiego rodzaju pomocy korzystali i korzystają nadal. Obecnie technologia pozwala na komunikację niewiele różniącą się od tej tradycyjnej- możemy obserwować mimikę drugiej osoby, widzieć jej gesty, utrzymywać kontakt wzrokowy, wszystko odbywa się w czasie bieżącym. Relacja między klientem a psychoterapeutą nawiązana podczas terapii on-line jest tak samo głęboka i ważna, jak ta nawiązana podczas spotkań w rzeczywistości.

Czym zatem różni się psychoterapia on-line od tradycyjnej terapii w gabinecie? Tak naprawdę jedyną różnicą jest to, że znajdujecie się w dwóch różnych miejscach, każdy po swojej stronie kamerki. Czasem zdarza się również, że taka forma komunikacji z psychoterapeutą jest jedyną dostępną opcją na przykład dla osób z niepełnosprawnościami, wszelkimi fobiami społecznymi, a także dla osób nieśmiałych, które wstydzą się pójść do gabinetu na pierwsze spotkanie. Jeśli obawiasz się, że Twoja nieśmiałość nie pozwoli Ci w pełni wyrazić swoich myśli i uczuć podczas spotkania na żywo w gabinecie psychoterapeuty lub psychologa, terapia on-line jest świetnym początkiem, by przełamać te obawy. Psychoterapia on-line może być w późniejszym okresie terapii przeniesiona do gabinetu, jednak często jest także sukcesywnie prowadzona internetowo do końca psychoterapii, dając równie efektywne rezultaty, jak psychoterapia w gabinecie. Jeśli wolisz porozmawiać o swoich problemach z zacisza domowego, nie chcesz informować swoich bliskich o podjętej decyzji o psychoterapii, najbezpieczniej czujesz się rozmawiając z kimś w przyjaznym i znanym sobie otoczeniu- z pewnością psychoterapia on-line Ci to ułatwi. Bez wychodzenia z domu będziesz mógł spotkać się z osobą, która poświęci swój czas na rozmowę z Tobą, która będzie w stanie profesjonalnie pomóc Ci uporać się ze swoimi rozterkami i problemami. Jedyne, czego potrzebujesz, to połączenie internetowe oraz kamerka z mikrofonem- może to być Twój komputer, laptop, a nawet telefon. Nie ma także przeszkód, byś psychoterapię on-line odbył w innym miejscu niż dom – może wolisz być w kawiarni, w biurze podczas przerwy na lunch czy też innym spokojnym miejscu, gdzie możesz się skupić, pozbierać myśli, pobyć sam na sam z psychoterapeutą.

Psychoterapia on-line jest także dobrym rozwiązaniem dla mam z dziećmi- nie zawsze jest możliwość pozostawienia dzieci pod czyjąś opieką. W tej sytuacji internetowy kontakt z psychoterapeutą sprawdzi się idealnie.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy psychoterapia on-line spełnia Twoje wymogi i czy na pewno jest dla Ciebie- skontaktuj się z nami. Pomożemy w wyborze psychoterapeuty, doradzimy, jaki rodzaj psychoterapii najlepiej sprawdzi się w Twoim konkretnym przypadku. Indywidualne podejście jest kluczowe w momencie wyboru psychoterapii, zarówno tej on-line, jak i tradycyjnej w gabinecie.