Pomoc psychologiczna online

Pomoc psychologiczna online i psycholog online

Psycholog online pomoże w trudnych momentach takich jak życiowe i rodzinne tragedie, kryzysy w związkach, problemy wychowawcze z dziećmi, utrata w pracy. Powyższe wydarzenia potrafią przewrócić w miarę uporządkowany świat niejednego człowieka i załamać go. Potem nie zawsze ma on w sobie tyle siły, aby samemu dać sobie radę z tym ciężarem. Doraźna pomoc psychologiczna online czy też prowadzone w tej formie spotkania z psychoterapeuta albo psycholog online, jest jedną z możliwości, z jakiej mogą skorzystać osoby szukające takiego właśnie wsparcia. To szczególne ułatwienie dla tych osób, które nie mają czasu lub możliwości dotarcia do gabinetu na spotkanie z psychologiem. Psychoterapeuta online będzie dostępny tak gdzie aktualnie przebywamy.

Psycholog przez internet czy psychoterapeuta online

W dzisiejszych czasach porady psycholog online zaczynają być już jednym ze standardów. Jest to łatwy i szybki dostęp do specjalisty, który może pomóc praktycznie każdemu, kto zdecyduje się na tę formę podzielenia się przerastającymi go problemami. Wyjście z błędnego koła przytłaczających kłopotów z samym sobą, najbliższymi osobami lub z tymi, z którymi pracujemy na co dzień, możliwe jest, jeśli otrzyma się właściwe wsparcie. Taką opcją może być właśnie psycholog przez internet. To specjalista, który wysłucha bez oceniania i spojrzy obiektywnym okiem na sytuację życiową, w jakiej znalazł się pacjent. Specjalista pomoże także w podjęciu ważnych decyzji i w powrocie do równowagi życiowej. Psychoterapeuta oferuje pomoc długoterminową dla osób, które potrzebują większej ilości spotkań. Psychoterapia online umożliwia regularne spotkania.

Pomoc psychologiczna online

W jaki sposób można skorzystać z porad psychologicznych online? Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy bowiem przejrzeć profile psychologów, którzy pracują w naszym centrum i wybrać jednego ze specjalistów. W wyszukiwarce należy wybrać hasło: psycholog online. Kolejnym krokiem jest ustalenie terminu psychoterapia online /  przez skype’a, która jest najdogodniejszą formą kontaktu. Następnie pacjent otrzyma  e-maila z dostępem i instrukcję, aby połączyć się z psychologiem online. Psychoterapeuta online będzie czekał na spotkanie o wyznaczonej porze. Na porady psychologiczne online przeznaczone jest 50 minut. Jeśli mają one dotyczyć terapii par czy rodzin,  najlepiej zarezerwować dwie kolejne po sobie godziny, czyli 2×50 minut. To optymalny wymiar czasu na to, żeby specjalista mógł zapoznać się z problemem i zaproponował możliwości rozwiązania go. Aby doszło do tego spotkania z psychologiem przez internet, należy dokonać wpłaty na podany numer konta. Po zaksięgowaniu dokonanej płatności wysyłamy potwierdzenie umówionego terminu. W PsychoCare jest możliwość zapłaty za spotkanie poprzez specjalną zakładkę płatności, która znajduje się na stronie głównej.

Czy są jakieś ograniczenia?

Osoby, które nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, muszą dosłać do naszej poradni niezbędne oświadczenie wypełnione przez prawnego opiekuna. Dopiero na tej podstawie będą mogły skorzystać z pomocy psychologicznej przez internet. W przypadku pierwszego spotkania psychoterapia online osoby poniżej 18 roku życia, psychoterapeuta (Warszawa) może poprosić o spotkanie stacjonarne

System, z jakiego korzystamy przy udzielaniu porad psychologicznych online, jest w pełni bezpieczny.

Kto może skorzystać z porady psychologa online?

Konsultacje i porady psychologiczne online kierowane są do pacjentów, którzy borykają się na co dzień z różnymi problemami. Zaburzenia nastroju, problemy zawodowe i osobiste, kwestie, które sprawiają, że stoisz na rozdrożu.  W każdej chwili, bez względu na to, gdzie mieszkasz, możesz zgłosić się do nas i skorzystać z pomocy psychologa przez internet. Pomoc psychologiczna online może pomóc w takich przypadkach jak:

 • zaburzenia lękowe
 • nerwice
 • depresja
 • fobie
 • zaburzenia odżywiania
 • uzależnienia
 • zespół stresu pourazowego
 • ból emocjonalny
 • zaburzenia osobowości
 • niskie poczucie własnej wartości
 • problemy w relacjach z innymi

Porady psychologiczne online to idealna alternatywa dla tych osób, które potrzebują pilne pomocy, a ich psycholog akurat np. wyjechał na wakacje czy jest na zwolnieniu lekarskim. Może się zdarzyć bowiem, że nie będziesz wiedział, jaką decyzję podjąć, a doraźna konsultacja może czasami wiele zmienić w życiu.

Oprócz tego pomoc psychologa przez internet jest możliwa w przypadku stałych pacjentów. Na przykład jako kontynuacja leczenia, gdy dana osoba  wyjeżdża i chce utrzymać ciągłość terapii.  Prowadzona przez nas dokumentacja medyczna jest zintegrowana, więc nie jest to żaden problem. Można korzystać z pomocy psychoterapeuta Warszawa lub przez komputer.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologa przez internet?

Efekty współpracy pacjenta i psychologa online oraz stacjonarnej są takie same. Tworzymy zespół doświadczonych specjalistów, którzy niosą pomoc innym osobom w różnej formie, na takim samym wysokim poziomie. Porady psychologiczne online są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, którym brakuje czasu, aby dotrzeć do naszego centrum, albo mają wewnętrzne opory, a które mogą szybciej minąć, kiedy rozmowa odbędzie się w komfortowych dla nich warunkach. Możliwość spotkania się z psychologiem przez internet jest też dogodna pod względem godzin. Pomoc psychologiczna online prowadzona jest z sukcesem w wielu miejscach na całym świecie. Na przykład gdy nasza praca wiąże się z ciągłymi wyjazdami. Możemy stać się Twoimi doradcami w każdym miejscu, w którym przebywasz oraz kiedy tylko będziesz potrzebował specjalistycznego wsparcia!

Przed pierwszą wizytą z psychoterapeuta online zapraszamy na bezpłatną konsultację podczas, której pomożemy dobrać najbardziej odpowiedniego specjalistę. Zapraszamy również na spotkanie w naszej placówce, u psychoterapeuta Warszawa.

psycholog online
Psychoterapia online